Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Par skolu

 • Par skolu

   

   Profesionālās izglītības kompetences centrā (PIKC) "Smiltenes tehnikums" mācās daudz radošu un zinātkāru jauniešu. Ja vēlies mācīties skolā ar daudz bagātām tradīcijām, nāc un kļūsti par mūsējo! Ar dažādu projektu atbalstu nodrošināts, ka tehnikuma audzēkņi var mācīties mūsdienīgās, renovētās telpās, izmantojot jaunākās iekārtas un tehnoloģijas. Skolas paspārnē darbojas veterinārā mācību klīnika, viesnīca "Kalna ligzda", mācību restorāns un Latvijā vienīgā simulatoru klase "ceļiniekiem".

  PIKC "Smiltenes tehnikums" atrodas Kalnamuižā - gleznainā vietā, kur meklējami pirmsākumi Smiltenes pilsētai.

   

   PIKC "Smiltenes tehnikums" vari apgūt darba tirgū vajadzīgas profesijas: 

  • celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis;
  • ceļu būvtehniķis;
  • automehāniķis;
  • pavārs;
  • viesmīlības pakalpojumu speciālists
  • hidrobūvju būvtehniķis;
  • pavāra palīgs;
  • konditora palīgs;
  • kokapstrādes iekārtu operators;
  • veterinārārsta asistents;
  • lopkopības tehniķis

  PIKC "Smiltenes tehnikums" var kļūt arī par tavu izaugsmes un meistarības skolu!

  Smiltenes tehnikums23

   

 • Skolas tradīcijas

  Skolas tradīcijas

  Smiltenes tehnikums ir tradīcijām bagāta skola, kurā vēsturiskais iet roku rokā ar mūsdienīgo. Atrodamies Kalnamuižā, vietā, kur meklējami pirmsākumi Smiltenes pilsētai un senās muižas ēkas glabā stāstus un notikumus, no kuriem daudzus vēl tikai apkopo.

  Mācību gads tehnikumā parasti iesākas ar svinīgu  Zinību dienai veltītu pasākumu. Ar direktora uzrunu un jauniešu priekšnesumiem. Šajā dienā arī sveicam un sakām paldies skolotājiem, kuri šajā gadā svin “apaļas” darba jubilejas.

  Mācību gada pirmajos mēnešos allaž tiek rīkots viens no skolā gaidītākajiem pasākumiem – kursu iepazīšanās mači. Tajos piedalās visi skolas audzēkņi un kursu audzinātāji. Pirmkursniekiem tā ir laba iespēja jaunajam kolektīvam parādīt savu radošumu (vērtēts tiek arī komandas vizuālais tēls) un sportisko varēšanu, neformālā gaisotnē iepazīties ar pārējiem skolasbiedriem.

  Tikpat nozīmīgas un gaidītas tehnikumā ir pirmo kursu prezentācijas, kurās atraktīvā veidā tiek prezentēti visi pirmie kursi un jauniešu izvēlētās profesijas.

  Savstarpēji saliedējoši vakari katru mēnesi tiek rīkoti arī skolas dienesta viesnīcā.

  Tehnikumā aktīvi darbojas skolas audzēkņu un kopmītnēs dzīvojošo jauniešu pašpārvalde. Regulāri notiek dažādi kursu tematiskie pasākumi.

  Nākamie ēdināšanas pakalpojumu speciālisti rudenī parasti dodas uz marmelāžu gadatirgu Olustverē (Igaunija). Tūrisma nodaļas pārstāvjiem viens no lielākajiem gada notikumiem ir piedalīšanās starptautiskajā izstādē "Balttour". Savukārt veterinārārsta asistentiem visaktīvākā parasti izvēršanas veterinārmedicīnas mācību priekšmetu nedēļa, ko visbiežāk rīko pavasarī.

  Smiltenes tehnikuma audzēkņi katru gadu aktīvi iesaistās Labo darbu nedēļā. Šajā laikā iepazītos cilvēkus un vietas neaizmirstam arī pēc tam…

  Skolas audzēkņi ir vieni no enerģiskākajiem asins donoru kustības atbalstītājiem novadā. Donoru dienās vairākums Smiltenes tehnikuma jauniešu sastopami Smiltenes pilsētas kultūras centrā.

  Skola apsaimnieko vairāk nekā 200 ha zemes, no kurām 25 ha ir Kalnamuiža ar tai piederošām ēkām, 12 ha – parks. Pavasarī un rudenī plašās teritorijas uzkopšanā palīdz arī skolas audzēkņi un darbinieki. Darba daudz, tāpēc ar vienu lielās talkas dienu ir par maz…

  Jaunieši uz Smiltenes tehnikumu nāk apgūt savas nākotnes profesijas. Karjeras nedēļā tos, kuri vēl tikai plāno kļūt par mūsējiem, iepazīstinām ar skolu, mācību programmām un skolotājiem, kā arī izglītojam jau esošos audzēkņus par viņu karjeras un izaugsmes iespējām. Visa mācību gada garumā sadarbojamies un rīkojam kopīgus pasākumus ar vietējiem uzņēmējiem un augstas raudzes profesionāļiem no citiem novadiem, jauniešiem paverot iespēju dzirdēt skolas absolventu un izcilu sava aroda meistaru veiksmes stāstus, darboties dažādās meistarklasēs, piedalīties profesionālās meistarības konkursos.

  "SkillsLatvia", "Jaunais automehāniķis", konkursi pavāriem un bārmeņiem - tajos visos vienmēr aktīvi piedalās arī Smiltenes tehnikuma audzēkņi.

  Smiltenes tehnikums jau izsenis lepojies ar savām latviskajām tradīcijām, kuras jaunieši kopj un popularizē, dejojot latviešu tautas dejas, dziedot tautasdziesmas, svinot saulgriežus, gatavojot nacionālos ēdienus un iepazīstinot ar latviešu tautas tradīcijām viesstudentus.

  Skolā vienmēr godā turētas valsts svētku tradīcijas. Par savu nacionālo identitāti svētku noskaņās īpaši daudz runājam novembrī – mēnesī, kurā proklamēta Latvijas republika un svinam Lāčplēša dienu, kopā ar pārējiem smilteniešiem saplūstot vienotā gaismas upē - dodoties lāpu gājienā uz Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņas vietu.

  Decembris Smiltenes tehnikumā ienāk kopā ar Ziemassvētku noskaņām, vienlaikus atgādinot – kamēr vien pastāvēs šī pasaule, tumsa cīnīsies pret gaismu un ikviens ir aicināts vairot tajā gaišo, labo un skaisto. Adventes laikā skolā notiek radošās darbnīcas, kurās tehnikuma audzēkņi kļūst par rūķiem, kas savās zināšanās un dzīvespriekā dalās ar tuviem un tāliem ciemiņiem. Kopā tiek ceptas un greznotas piparkūkas, skolas mājamatniecības centrā darbojas rokdarbu darbnīcas. Smiltenes tehnikuma rūķi iepazīstina Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājus ar skolā tapušo firsta madāmas kārumu līniju.

  Ziemassvētku pasākumā kopā priecājamies par tehnikuma pašdarbības kolektīvu sarūpētajiem priekšnesumiem, pateicamies jauniešiem, kuri ar saviem sasniegumiem mācībās un sportā ļāvuši tehnikuma vārdam izskanēt visā Latvijā.

  Janvārī skolā atceramies 1991. gada barikāžu notikumus, jo tajos aktīvi iesaistījās arī tehnikuma skolotāji un audzēkņi. Šajā mēnesī parasti tiek rīkots arī pasākums, kurā ikviens aicināts iepazīstināt pārējos ar saviem talantiem. Tieši “Talantu kaleidoskopā” atklāti daudzi talanti, kas skolas gados pilnveidoti, priecējuši ne vien tehnikumam piederīgos, bet arī plašāku publiku.

  Sena un skaista skolas tradīcija - Žetonu vakars, kurā kopīgi sarūpētus priekšnesumus sniedz un piederības zīmi tehnikumam saņem bez “piecām minūtēm” absolventi.

  Vecāku dienā uz tehnikumu aicinām audzēkņu vecākus. Viņus sagaidām ar jauniešu sarūpētiem priekšnesumiem. Pēc tam – tikšanās ar skolotājiem, kursu audzinātājiem.

  Vispārizglītojošo mācību priekšmetu nedēļā Smiltenes tehnikumā notiek dažādi pasākumi un aktivitātes, kas rosina izziņas procesu uztvert kā piedzīvojumu un maratonu, kurā, tāpat kā iesaistoties mācību olimpiādēs un konkursos, vienmēr vari būt tikai vinnētājs… Arī tad, ja nelaimējas iegūt godalgotu vietu, iegūtās zināšanas neatņems neviens.

  Ēnu dienā ikviens skolēns var kļūt par kāda tehnikuma darbinieka “ēnu”, tā iepazīstoties tuvāk ar profesiju, kas kādreiz varbūt kļūs arī par viņa ikdienu.

  25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena, kurā kopā pieminām un atceramies represētos Smiltenes novada iedzīvotājus un tās mūsu tautas vēstures lappuses, kuras padomju režīms iekrāsojis melnā krāsā.

  Īpaši darbīgs pavasaris parasti ir skolas pašdarbības kolektīviem, kuri šajā laikā cītīgi gatavojas profesionāli izglītojošo skolu lielākajam kultūras pasākumam “Radi, rādi, raidi!” Kultūras pasākumu sezona tehnikumā parasti noslēdzas ar krāšņu galā koncertu. 

  Tehnikuma sportiskākie jaunieši un darbinieki visu gadu aktīvi piedalās Arodizglītības mācību iestāžu sporta kluba (AMI SK) rīkotajās sporta sacensībās. Sportā kā jau sportā – kādreiz mājās atgriežamies ar pirmo, kādreiz – ar ne tik labu vietu. Taču kopvērtējumā republikas mērogā cenšamies braši turēties pirmajā sešniekā.

  Informācijas dienā, ko parasti rīko pavasarī, ar izglītības iespējām Smiltenes tehnikumā iepazīstinām skolas nākamos audzēkņus. Skolas audzēkņi visu mācību gadu regulāri kopā ar tūrisma nodaļas skolotāju Maiju Jančesku viesojas dažādās Latvijas skolās, vienlaikus pilnveidojot prasmi prezentēt savu skolu un izvēlēto profesiju.

  Maijā Smiltenes tehnikuma audzēkņi kopā ar skolotājiem vienmēr dodas uz Uzņēmēju dienām Valmierā, kur tiekas ar Vidzemes uzņēmējiem un neformālā gaisotnē, interaktīvā veidā iepazīstina apmeklētājus ar darba tirgū pieprasītām, Latvijas tautsaimniecībā nozīmīgām profesijām, kuras var apgūt Smiltenes tehnikumā.

  Jūnija pirmā sestdiena – skolas salidojuma diena.

  Mācību gada noslēgumā – izlaidums. Taču ņemot vērā dažādo mācību programmu realizēšanas laiku, izlaidumi tehnikumā notiek arī rudenī, ziemā un pavasarī.

  Baiba Vahere

Veterinārā klīnika

Darba laiks: no 9.00 - 17.00 (bez pārtraukuma). Klīnika atvērta pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2018 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā