Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Kalna ligzda

 • Konkursā galvenais – sevi noskaņot pozitīvi…

  Smiltenes tehnikuma 4.ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknei Agnesei Mirkai šā gada sākums atnācis ar vairākiem skaistiem un nopietniem izaicinājumiem. Janvārī viņa ar labiem panākumiem pārstāvēja skolu nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillLatvia 2020” pusfinālā, nominācijā “Restorānu serviss”. Nesen saņemta ziņa, ka Agnese izvirzīta konkursa finālam. Turpmākie mēneši viņai paies, nopietni gatavojoties sacensībām ar labākajiem no labākajiem.

  Par audzēknes panākumiem no sirds priecājas arī viņas skolotājas – Elizabete Pudāne un Sanda Veismane. Abas par jaunietes lielāko ieguvumu uzskata konkursa pieredzi un karjeras iespējas, jo nozares profesionāļi nākamos darbiniekus bieži izvēlas tieši šādos konkursos.

  “Palīdzējām, kā varējām, tomēr vislielākie nopelni par sasniegto ir Agnesei pašai,” uzskata skolotājas. “Mēs jau varam izplānot daudz ko, bet konkursā jauniešiem apzināti rada nestandarta situācijas, kādām nevar sagatavoties.”

  "Mana “veiksmes recepte"? Uzskatu – šādos konkursos galvenais – sevi noskaņot pozitīvi, ticēt, ka viss izdoties, neatmest darbam ar roku arī tad, ja kādā brīdī kaut kas neveicas tā, kā iecerēts,” uzskata Agnese Mirka. “Jācenšas visus uzdevumus izpildīt iespējami labi. Vēl svarīgi būt komunikablam, atvērtam, saglabāt mieru, lai uztraukums netraucē būt vērīgam, redzēt, kā strādā citi, un dzirdēt, ko vērtētāji saka viņiem.”

  Agnese Mirka mācības Smiltenes tehnikumā apvieno ar darbu, tāpēc sagatavošanās “SkillsLatvia 2020” pusfinālam notikusi ļoti īsā laikā. Jauniete par panākumiem visvairāk pateicas abām skolotājām.

                                                                      Iespēja iemācīties vairāk nekā mācību programmā

  Konkursa uzdevumi bija sadalīti trīs moduļos, kuros jauniešiem, demonstrējot augstu viesu apkalpošanas kultūru, bija jāprezentē viesmīļa profesijas zināšanas, prasmes galda klāšanā un viesu apkalpošanā, ēdiena pasniegšanā, porcionēšanā, flambēšanā, kokteiļu, kafijas un augļu plates gatavošanā, alkoholisko dzērienu atpazīšanā un pasniegšanā. Bija arī tests, kurā Agnese no 20 iespējamiem punktiem ieguva 17,20. Tāpat tika vērtēta konkursantu kritiskā domāšana, prasme plānot laiku, spēja izpildīt vairākus uzdevumus vienlaikus un ievērot darba izpildes termiņus, spēja risināt problēmas un elastīgi pielāgoties izmaiņām, mērķtiecība, cīņasspars, spēja atgūties pēc neveiksmēm, precizitāte, komunikācijas prasme, radošums, aktivitāte, spēja strādāt saspringtos apstākļos, pašmotivācija, spēja ievērot labas uzvedības un ētikas normas, kā arī prezentācijas prasmes.

  “Domājot par konkursa finālu, visvairāk uztraucos par angļu valodu,” atzīst Agnese. “Pusfinālā angliski vajadzēja tikai pasniegt kokteili un pastāstīt, kā tas gatavots. Finālā būs augstākas grūtības pakāpes uzdevumi. Daudzi jautājumi nav ietverti skolas programmā. Taču tas ir arī liels ieguvums - piedalīšanās konkursā man paver iespējas apgūt vairāk.”

  Vissaistošākā – viesu apkalpošana

  Konkursā Agnese vislabāk jutusies viesu apkalpošanas daļā. “Tad vairs nejutos kā konkursā, bet kā darbā, komunicējot ar klientiem. Prakses laikā, strādājot Vecpiebalgas restorānā “Ūdensrozes”, un arī praktiskajās nodarbībās skolas mācību restorānā, sapratu, ka man labāk par ēdiena gatavošanu patīk viesu apkalpošana. Taču konkursā ēdināšanas pakalpojumu speciālista zināšanas noderēja, kad kā viesmīlei bija jāprot izstāstīt, kā manis pasniegtais ēdiens gatavots.”

  Pēc tehnikuma beigšana Agnese plāno mācīties augstskolā. Par nākamo specialitāti gan viņa pagaidām vēl domā.

                                                                                                        Reizēm visu izšķir vissīkākās detaļas…

  Skolotāja Elizabete Pudāne, kura ir arī Agneses kursa audzinātāja, slavē jaunieti par viņas apņēmību, uzcītību un ieguldīto darbu. “Patiesībā jau skolotājs, tāpat kā darba devējs, diezgan ātri pamana jauniešus, kuros ir potenciāls sasniegt kaut ko vairāk.” Arī skolotāja Sanda Veismane gan praktiskajās stundās, gan darbā skolas mācību restorānā pamanījusi, ka Agnese prot labi prezentēt savas prasmes un zināšanas, ir prasīga pret sevi un darbu, ko dara. Sandai Veismanei kā skolotājai šī ir pirmā “SkillsLatvia” pieredze. “Šoreiz tikt līdzi uz konkursu, diemžēl nevarēju, taču jutos tā, it kā tajā piedalītos pati. Visvairāk jau uztrauca tas, ka šādiem konkursiem pilnībā sagatavoties nav iespējams. Pat tad, ja mājās izdarīts viss iespējamais, uzdevumi var būt mazliet citādi. Tāpat kā jauniešiem pieejamās izejvielas… Piemēram, bijām izdomājušas, ka Agneses pagatavotā kokteiļa garšai jāatgādina par to, ka dzīvojam saskaņā ar darbu, vēlējāmies, lai tas smaržotu pēc meža, jo Smiltenes pusē ir daudz mežu. Bet to visu nācās “uzburt” no pavisam citām izejvielām, nekā plānojām, gatavojoties konkursam. Taču Agnese ir attapīga un lieliski prata iziet no situācijas.”

  Abas skolotājas atzīst, ka minētie konkursi ir arī lieliska pieredze skolotājiem. “Palīdzot Agnesei, uzzinājām daudz jauna un vērtīga, kas tagad noder darbā ar visiem audzēkņiem.”

  Skolotājas no sirds priecājas par savas audzēknes drosmi un spēju apliecināt: “Ja es gribu, tad varu!” Abas ir gatavas visos iespējamos veidos jaunieti atbalstīt, jo reizēm rezultātu var izšķirt vissīkākās detaļas - konkursanta apģērbs, matu sakārtojums vai spēja nosaukt konkrētajā vīna šķirnē izmantoto vīnogu augšanas reģionu.

  Baiba Vahere

 • Kalna ligzda

  jfimage 556d597da25da 3
  Kalnamuiža 7
  Smiltenes pag., Smiltenes nov.
  Smiltene, LV-4729, Latvia
  Tālr.: 64772173, 26556681
  Booking.com logo blue

   

   

  Ēka celta 1936.gadā kā Lauksaimniecības skolas zēnu kopmītne. Padomju laikā šeit atradies sovhoztehnikuma kantoris, kas pēc skolas absolventa, ievērojamā Latvijas kultūras mecenāta, bijušā NATO padomnieka sabiedriskās lietās Gaida Graudiņa un Smiltenes tehnikuma direktora Andra Miezīša ierosmes rekonstruēts par viesnīcu.

  Domājot par viesnīcas nosaukumu, izsludināts konkurss, kurā vinnējusi kādreizējā Smiltenes tehnikuma darbiniece Biruta Liepiņa. Par viesnīcas simbolu izvēlēta čaklā ligzdu būvētāja bezdelīga.

  Viesnīcā divdesmit gadu garumā gādāts, lai nodrošinātu klientiem maksimāli komfortablu un estētiski pievilcīgu vidi. Iekārtots romantisks numuriņš jaunlaulātajiem.

  Tūristi, izbaudot Kalnamuižas īpašo auru, gida pavadībā vai individuāli var izstaigāt firsta Līvena pastaigu takas, piedalīties maizes cepšanā pēc sentēvu metodēm, firsta madāmas kārumu tapšanā vai iesaistīties kādā no skolas mājamatniecības centra radošajām aktivitātēm.

  Viesnīcas restorānā bieži iegriežas gardēži, kuri ļoti iecienījuši „Kalna ligzdas” daudzveidīgo picu piedāvājumu.

  Rūpējoties par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ēkai uzbūvēta nobrauktuve un ierīkots speciāls numuriņš.

  „Kalna ligzdas” pamata klienti ir biznesa cilvēki, kurus uz Smilteni atved darba darīšanas. Ir arī pastāvīgie ciemiņi – ralliju un riteņbraukšanas sacensību apmeklētāji. Vasarās viesnīcā  bieži ciemojas dažādu nometņu dalībnieki. „Kalna ligzdā” viesojušies daudzi ievērojami skatuves mākslinieki. Pozitīvās atsauksmes vēsta, ka viesi aizbraukuši omulīgi un labi atpūtušies. Pa šiem gadiem netrūkst arī pa pikantam kuriozam, bet tie lai paliek noslēpums... Kāds no klientiem saticis pat spoku, bet tas laikam pametis viesnīcu kopā ar ciemiņu, jo vairāk pēc tam nav manīts. Palicis vien ieraksts viesu grāmatā: „Mīļais draugs, to neaizmirsīšu vēl ilgi...”

  Pirmā viesnīcas vadītāja bija Vinete Brunovska. No 2006. gada līdz 2015. gadam šo pienākumu godam pildīja Anna Galzone, pēc tam viesnīcas vadību pārņēma tehnikuma skolotāja Maija Jančevska. No 2018. gada marta "Kalna ligzdas" vadītāja ir Līga Zušmane.

  Viesnīcas "Kalna ligzda" novērtējums Booking.com 2019.gadā - 9 balles...

   

  Autore: Baiba Vahere

   

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2018 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā