Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Vēsture

 • Dejotāju stāsts

  Dejotāju stāsts

  STV studijas veidotajā Smiltenes tehnikuma simtgades videogrāmatas Dejotāju stāstā atmiņās dalās absolventi: Ineta Vizulina, Jānis Skalbe un Saulvedis Pundurs.
  Tā arī palicis noslēpums, kurā gadā Smiltenes tehnikumā izveidots pirmais deju kolektīvs. 1963. gada Republikāniskās Zootehniķu sanāksmes pasākuma programmā redzam, ka Smiltenes Lauksaimniecības tehnikuma kolektīvs "Kokle" uzstājies ar latviešu tautas deju "Krusta kazaks". 1964. gada preses izdevumos vairākkārt pieminēta tehnikuma deju kolektīva vadītāja - svešvalodu skolotāja Austra Ruka.
  1967. gada 23. decembra laikrakstā "Padomju Jaunatne" lasām, ka Smiltenes sovhoztehnikumā darbojas fizkultūras skolotājas Karīnas Prikules vadītais deju pulciņš. Smiltenieši gan rūkuši par kleitās iztērētajiem kaprona baķiem, jo "štātes" virsējai kārtai vajagot 12 m, bet apakšējai - 6 m.
  20. gs. 70. gados Smiltenes sovhoztehnikuma deju kolektīvu vadīja Regīna Mežule, kura skolēniem mācīja arī vēsturi.
  20. gs. 80. un 90. gados būtisku ieguldījumu tehnikuma kultūras dzīvē devuši Monvids un Ingrīda Soveri. Skolas deju kolektīvu šajā laikā atzina par vienu no labākajiem Latvijā. Audzēkņi regulāri piedalījās Lauksaimniecības tehnikumu Draudzības svētkos, Dziesmu un deju svētkos, Zemes svētkos.
  2006./2007. m. g. Smiltenes tehnikuma deju kolektīvu vadīja skolotāja Ilvija Biržmane, bet pēc tam viņai no šā sirdsdarba nācās atteikties, jo toreiz skolotājas aicinājumu apvienoja ar studijām. Visam, diemžēl, nepietika laika.
  Video - skolotāja Ilvija Biržmane un tehnikuma direktors Andris Miezītis kopā ar skolas jauniešu deju kolektīva "Amatnieki" dejotājiem tehnikuma 95 gadu jubilejas īpašajā priekšnesumā - "Gatves dejā".
  Nu jau vairāk nekā 10 gadus tehnikuma deju kolektīvu "Amatnieki" vada vēstures skolotāja Anda Kalniņa. Profesionāli izglītojošo skolu lielākajā pasākumā "Radi, rādi, raidi" arī šajā laikā paveiktais allaž novērtēts ļoti atzinīgi. Uz video...
  Teksts: Baiba Vahere
   
 • Videogrāmata

  Videogrāmata "Smiltenes tehnikumam 100"

   

   

   

   

  Šovasar svinēsim Smiltenes tehnikuma simtgadi. Ņemot vērā epidemioloğisko situāciju valstī, šobrīd vēl nezinām, kā svinības notiks, bet svētki noteikti būs! Un daļa no tiem - Evitas un Jāņa Ūdru videostāsti – sarunas ar cilvēkiem, mūsu skolas “zelta fondu”, kas tehnikuma izaugsmei atdevuši sava mūža skaistākos gadus. Uz videogrāmatu...

 • Velgas Janiķes atmiņas...

  Velgas Janiķes atmiņas...

  Nākamgad Smiltenes tehnikumam 100. Paldies absolventiem par skaistajiem un sirsnīgajiem atmiņu stāstiem! Velga Janiķe ir mūsu skolas 1971.gada veterinārmedicīnas kursa absolvente. Skolas gadus viņa uzskata par skaistākajiem savā mūžā. Velgas kundze saka īpašu paldies kursa audzinātājam Dāvim Vijupam un arī citiem skolotājiem, kuri bijuši zinoši, atsaucīgi un pretimnākoši.
  Skolas absolvente joprojām bieži pāršķirsta senos albumus, atceras savus draudzīgos kursabiedrus, ar kuriem mācījās un rudeņos devās uz kartupeļu talkām. "Vagām galu saskatīt nevarēja... Naktīs sapņos visu laiku rūca traktors," ar smaidu atceras Velgas kundze. "Tehnikuma audzēkņiem bija jābrauc arī siet kūlīšos linus. Daudz laika pagāja lopu kūtīs. Vai tāpēc skumām?
  Ir tik daudz jauku emociju, domājot par par šo laiku! Kad satiekamies, joprojām atceramies mūsu mīļāko tehnikuma laika dziesmu "Pie Radžupītes vakars jauks."
   
  Lasu K.Apškrūmas (dzim.Krieviņas) dzejoli "Lazdu laipu lasot" un domāju - tas ir par mani, par mums..."
  Jaunība, tu atkal atnāc ciemā,
  Kaut aiz loga februāris balts,
  Dāvini man kuplas ievas ziemā
  Visu nakti aicinot kas šalc.
  Šalc un šalc kā palu straumē Gauja
  Celties liek un naktī meklēt iet:
  Varbūt vēl uz stāvās upes kraujas
  Tumsā mūsu ugunskuri zied.
  Varbūt pateiks tālo gadu vēdas,
  Kurās zaļo egļu atbalss skan,
  Kur ir mūsu laimes alņu pēdas,
  Vēstules, ko rakstīji tu man.
  Neatrast vairs sniegā rakstu sīko
  Pretī vējš kā senāk pikti elš
  Un, man liekas, atkal upe šalko,
  Kur pār laipām mīļākais bij ceļš.
  Arī dzīvē katram laipa sava
  Ir pa to līdz laimei jāaiziet.
  Aizies tie, kam bail no straumēm nav
  Un ko tiltu drošums nespēs siet.
  Skarbi vēji plosīs sapņu buras,
  Bet, lai drosmes netrūktu un spīts -
  Jaunību un sapņu ugunskurus
  Dzīvē ņemsim ceļa maizei līdz.
  (K.Apkškrūma)
   
  Teksts: Baiba Vahere
  Foto: no personiskā arhīva 
 • Pirmā izstāde

  Pirmā izstāde

  Smiltenes tehnikuma audzēkņi vairākkārt piedalījušies dažādās Latvijas un arī starptautiskajās izstādēs. Taču pati pirmā izstāde, kurā piedalījās arī Valsts Smiltenes lauksaimniecības mācību iestāžu jaunieši, bija liels notikums visai Smiltenei. To, kā notika gatavošanās Smiltenes – Palsmanes- Aumeisteru –Gaujienas lauksaimniecības biedrības 50 gadu jubilejas izstādei, tēlaini atspoguļojis žurnāls “Zemkopis”:

  “Jau dienu iepriekš mūsu citkārt klusā un miera pilnā pilsētiņā liela rosība un dzīvība. Uzpoš un tīra pilsētu, steidz kārtot un sarīkot izstādi. Pie Gustava Ādolfa laukuma rūpnieks Cukurs ar zeļļiem veido skaistus goda vārtus valsts prezidentam. Slauka ielas, izravē no renstelēm sazēlušo mauru, novāc vecos kioskus. Savu ārieni izdaiļojis, tas ir - nogriezis savu pinkaino bārzdu un matus apcirpis pat baznīcas dārza iemītnieks Zālīts, gatavodamies uz jubileju. Drūms, kā parasti, sava veikala durvīs stāv tirgonis žīds Leibovičs un ar labsirdīgu seju apkārt staigā bijušais koku galotņu brāķeris Ceibots. Drāžas limuzīni, rēc to taures. Pie goda vārtiem ar “Latvju himnas” skaņām prezidentu sagaida Smiltenes mūzikas un dziedāšanas biedrības koris. Baznīcā notiek pateicības dievkalpojums. (..) Prezidents Jāņu kalnā atklāj jubilejas izstādi.

  Ievērību pelna Valsts Smiltene mācību iestāžu fermas plašais stends – sviests, kefīrs un sieri kādās 10 šķirnēs, no kuriem pirmā kārtā, kā izcils atzīmējams garšīgais Šveices jeb Ementāles siers, no kura lielās ripas arī apmeklētāji dabūja pagaršot.”

 • Pirmie dziesmusvētki Smiltenes

  Pirmie dziesmusvētki Smiltenes "Stounhedžā"

  Dienā, kad saulīte paslēpusies aiz rudens lietus mākoņiem, šķirstām Kalnamuižas un Smiltenes tehnikuma atmiņu albumus.
  Vietā, kuru tūristi un arī daudzi smiltenieši iesaukuši par Stounhedžu, gadsimta sākumā bija muižas šķūnis. Pārlūkojot ļoti senus vēstures ruļļus, uzzinājām, ka 1908.gada 3.augustā šeit notikuši Smiltenē pirmie dziesmu svētki.
  1925.gada 26.jūlijā te norisinājušies smilteniešu otrie dziesmu svētki, kuros piedalījies arī slavenais virsdiriģents Teodors Reiters.
  Trešie dziesmusvētki ar 300 dziedātājiem virsdiriģenta Teodora Reitera vadībā notika 1928.gada 19.augustā pilsētas parkā, bet ceturtie - 1929.gada 28.jūlijā - Jāņukalnā. No šā laika pilsētas lielākos kultūras pasākumus organizē tur.
  20.gs. 90.gados muižas šķūnī kā sena liecība no firsta Līvena laikiem tika atrasta gadsimta sākumam ļoti moderna ierīce - telferis, ar kura palīdzību celtas siena ķīpas.
  20.gs.beigās siena šķūnis nodega, atstājot drupas, kas iztēlē raisa asociācijas ar vienu no visu laiku lielākajām vēstures mīklām - monumentu Stounhedžā.
  Teksts: Baiba Vahere
  Foto: Elīna Kubuliņa - Vilne
 • Kāp, lai augtu!

  Kāp, lai augtu!

  Smiltenes tehnikuma moto aicina: "Kāp, lai augtu!"
  Pati Kalnamuižas daba parāda, cik ceļš kalnā var būt dažāds. Taču būtiskākā ir un vienmēr paliks kāpšana. Varbūt kāds jaunietis teiks: "Kāpēc jākāpj? Dzīvojam, taču, 21.gadsimtā! Zināšanu kalnā jau sen braucam ar mašīnām!" Tā ir, ja svarīgi nonākt galapunktā ar 50 km/h (pilsētā ātrāk liedz satiksmes noteikumi). Bet vai, traucoties tādā ātrumā, varēsi arī apstāties, lai ieelpotu spirdzinošu pavasara gaisu, paklausīties, kā burbuļo Abuls, sadzirdēt senču balsis, papriecāties par plaukstošu vizbulīti, liepu pumpuriem, brīnišķīgajām putnu dziesmām un izvēlēties savu īpašo ceļu, par kuru varbūt vēl nav gājis neviens cits?
   
  Interesanti, ko ceļā pamanīja tie, kuri šajā kalnā kāpa pirms 800, 100, 200, 50, 30, 20 vai 10 gadiem?
  Gaidot skolas simtgadi, to mēģinām nojaust, pētot tehnikuma vēsturi. Bet viens ir skaidrs - Smiltenes tehnikums nav apstājies 2020.gadā, kad pasaulē daudzko apstādināja pandēmija. Jo tehnikuma kalnā kāpj, lai augtu! Uz galeriju...
   
   

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā