Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Par skolu

 • Biedrība “Integritāte”

  Biedrība “Integritāte”

  Biedrība “Integritāte” savu darbību uzsākusi 2000. gadā, kurā uz 2017.gadu darbojas 15 biedri - Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības darbinieki. Biedrības mērķis ir atklātas, demokrātiskas, integrētas sabiedrības veidošana, veicinot invalīdu integrēšanos sabiedrībā, izglītības, kultūras, sporta, profesionālās, medicīniskās rehabilitācijas norisēs, attīstīt invalīdu garīgās attīstības potenciālu.

  Kopš 2013.gada biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss. Līdz šīm biedrība ir veiksmīgi sadarbojusies ar iestādēm un īstenojusi dažādus projektus – sociālas palīdzības veicināšanas projekts, kuru administrēja Ziedot.lv – boccia sacensības organizēšana, pārgājiens uz mežu, rokdarbu darbnīcas; izveidots galdniecības pulciņš, kuru administrēja Lauku atbalsta dienests u.c.

  Šogad esam saņēmuši novērtējumu konkursā sociālās palīdzības veicināšanas projektā, ko finansē A/S «Latvijas Valsts Meži» Sociālās palīdzības programmas ietvaros, to administrē fonds Ziedot.lv. Piešķirtais finansējums projekta īstenošanai EUR 2847,77. Projekts (tā iedejas autore ir Anita Palma) tiks īstenots no 2017.gada 13.marta līdz 2017. gada 14.decembrim, kura plānojam iesaistīt vismaz 40 mērķgrupas dalībniekus, piedāvājot viņiem iespējas iepazīt Latvijas kultūrvēsturiskās vietas; otra projekta daļa plānota interešu jomas attīstībai – apgūt prasmes dažādās rokdarbu tehnikās.

  Biedrības “Integritāte” priekšsēdētāja Jūlija Freimane.

 • Alsviķu skolā WiFi nodrošina MikroTik.

  Alsviķu skolā WiFi nodrošina MikroTik.

   

     Visi jau būs ievērojuši skolas, Pils ēkas un dienesta viesnīcas telpās baltas taisnstūrveida kastītes. Daudzām blakus uzlīme ar uzrakstu “WIFI nodrošina MikroTik”. 

  DSC01669

          Kas tas ir un kā tas sākās.

  SIA “Mikrotīkls” ir 1996. gadā dibināts Latvijas uzņēmums, kas izstrādā un ražo MikroTik RouterOS programmatūru un RouterBoard maršrutētājus. Uzņēmuma ražotās iekārtas tiek izplatītas visā pasaulē un tās izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi un individuāli lietotāji, kuriem jānodrošina datu plūsmu maršrutēšana, ugunsmūris, VPN, un citas pārvaldes funkcijas dažādos vadu un bezvadu datortīklos. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt plašam lietotāju lokam pieejamus, jaudīgus un ērti lietojamus datortīklu pārvaldes rīkus. Vairāk http://www.mikrotik.com un http://www.routerboard.com Uzņēmums pastāvīgi strādā pie jaunu un labāku produktu izstrādes.

  Tā pašreizējā atrašanās vieta ir Rīgā Pērnavas ielā 46. 1997. gadā uzņēmuma darbinieki izstrādāja pirmo uz Linux operētājsistēmas bāzētu RouterOS programmatūras sistēmu, kas paredzēta kompānijas ražotajām tīkla iekārtām, kā arī standarta x86 tipa datoriem. 2002. gadā MikroTik sāka izgatavot arī tīkla aparatūru, tapa RouterBOARD zīmols. Šobrīd MikroTik zīmols ir pazīstams visā pasaulē un pieprasījums pēc uzņēmuma produkcijas pakāpeniski pieaug. Uzņēmumā 2013. gadā strādāja 144 darbinieki. 2014. gadā uzņēmuma īpašnieki uzsāka vēsturisko VEF ēku atjaunošanu. 2015. gada decembrī Mikrotīkls veica 1 miljonu eiro lielu ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam. Tas ir līdz šim lielākais veiktais ziedojums.

  SIA Mikrotīkls strādā arī divi zēni no Alsviķiem un viens no Alūksnes.

  12. februārī 2016.g. tika saņemts piedāvājums no MikroTik iesaistīties projektā, kas palīdz izveidot skolās un mācību iestādēs datortīlu bezvadu (WIFI) pārklājumu.Vajadzēja tikai sagatavot detalizētu bezvadu tīkla projektu, kurš saturētu nepieciešamo MikroTik produktu uzskaitījumu un informāciju par to pielietojumu – nepieciešamības pamatojumu.Tas tika izdarīts dažu dienu laikā. Sameklēts skolas ēku plāns, izskatītas vietas kur būt nepeiciešams izvietot MikroTik iekārtas. Plāni tika nosūtīti uz SIA “Mikrotīkls”. Loti operatīvi, nevelkot garumā, plānus SIA “Mikrotīkls” izskatīja un piegādāja savu produkciju uz skolu uzstādīšanai. No piedāvājuma saņemšanas brīža līdz iekārtu saņemšanai pagāja tikai divas nedēļas.Tālāk jau sākās tehnikas uzstādīšanas darbs. Tajā datortīkla administratora vadībā ļoti aktīvi iesaistījās Teksta redaktoru operatoru 1.kursa audzēkņi Edijs Hamanis, Niks Šteinbergs un Valdis Ludboržs, dažreiz arī Edgars Orlovs DVBM ietvaros. Kā sacīja Edijs – “nagi niez pašam kaut ko tādu paveikt”. To jau varēja arī pamanīt. Nevienam divreiz nebija jāska paveikt kādu darbiņu. Sākumā jau zēniem nebija nekādu zināšu par tīklu veidošanu, bet laika gaitā vismaz elementāras lietas tika apgūtas praktiski. Negāja jau viegli, dažreiz pēc darba zēni bija it kā izvārtījušies putekļos, jo tas darbiņš nav no tiem tīrākajiem, kā no malas varētu likties. Novilkti kopumā gandrīz 1500m LAN kabeļa. Saliekamās kāpnes, sastatnes, urbis, skrūvgrieznis, knaibles, līmeņrādis un specinstrumenti datortīkla vadu savienojumu veidošani, LAN kabeļu testeris un arī putekļu sūcējs Pils ēkas telpās, velkot LAN kabeļus (īpašs paldies par to galdniekiem ! , ) un āmurs bija zēnu ikdienas darbarīki. Tika izvietoti 39 WIFI piekļuves punkti RBwAP2nD skolas ēkās. Desmit RB260GSP, pieci switch CRS125-24G-1S-RM jeb komutatori un galvenais rūteris RB3011UiAS-RM, kas visu šo saimniecību nepārtraukti kontrolē un nodrošina nepārtrauktu darbību, tālāku datu saņemešanu un sūtīšanu skolas lokālā tīklā un internetā. Zēni paši arī konfigurēja interneta bezvadu piekļuves punktus ar speciālas programas palīdzību. Iesākumā likās kā “ķīnas ābece”, bet vēlāk jau tas bija ierastas darbības. Bez viņu palīdzības tas nebūtu izdarāms. Paldies viņiem !

  Kopumā patērētais laiks šim projektam – 140 stundas projektēšanai un darbam.

  Ļoti liels paldies SIA „Mikrotīkls” no skolas audzēkņiem un datortīkla admistratora par iespēju skolā izveidot modernu un labi darbojošos datu pārraides tīklu un bezvadu interneta piekļuves punktus visā skolas ekā !

   

 • Par skolu

  PIKC “Smiltenes tehnikums” Alsviķu teritoriālā struktūrvienība

        Tā ir akreditētaprofesionālās izglītības iestāde (turpmāk PII), kas atrodas Alsviķos, Alsviķu pagastā Alūksnes novadā.PII darbojas kopš 1991. gada.

              Skolas galvenais uzdevums – sniegt profesionālās izglītības un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus personām ar invaliditāti no visiem Latvijas novadiem:

  • iegūt profesionālo pamatizglītību vai arodizglītību;
  • atjaunot darbspējas, apvienojot individuālo sociālo rehabilitāciju ar medicīniskās rehabilitācijas elementiem.

              Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā uzņem personas ar 1., 2., 3. grupas invaliditāti darbspējas vecumā, ja tiem ir noteikta smaga vai mēreni izteikta invaliditāte.

              Izglītojamie paralēli aroda ieguvei var iegūt arī vispārējo vidējo izglītību, jo darbojas Alūksnes novada vidusskolas vakara maiņu nodaļa (brīva izvēle).

   

  PIKC “Smiltenes tehnikums”Alsviķu teritoriālajā struktūrvienībā var apgūt šādas profesijas:

  • šuvējs - 3 gadi
  • pavāra palīgs - 2 gadi
  • galdnieks - 3 gadi
  • apavu labotājs - 3 gadi
  • datoroperators - 3 gadi
  • aprūpētājs - 3 gadi
  • pavārs - 3 gadi
  • būvstrādnieks – 3 gadi (šajā programmā uzņem personas ar 7 klašu izglītību vecumā no 15 gadiem.

   

  Piedāvājam šādus pakalpojumus:

  • Dienesta viesnīca (dzīvojamās istabas, atpūtas telpas, dzīves mācības telpa ar virtuvi, veļas automāts u.c.) – maksas pakalpojums (EUR 8.50 mēnesī).
  • Ēdnīcas pakalpojumi (valsts apmaksāta 4 reizes dienā ēdināšana personām ar 1.,2.,3.grupas invaliditāti, kuri dzīvodienesta viesnīcā). Audzēkņiem bez invaliditātes grupas – jāmaksā.
  • Individuālā sociālā rehabilitācija ar medicīniskās rehabilitācijas elementiem:
   • individuālā sociālās rehabilitācijas programma
   • fizioterapija
   • masāžas
   • ūdens procedūras
   • ārstnieciskā vingrošana
  • Logopēda pakalpojumi.
  • Zīmju valodas tulka pakalpojumi.
  • Pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas:
   • interešu pulciņi
   • sporta aktivitātes
   • bibliotēka
   • interneta pieslēgums.

             

         Sadarbojamies ar daudziem uzņēmējiem darba vidē balstītu mācību un kvalifikācijas prakses laikā. Tiek rīkotas mācību ekskursijas, kuru laikā tiek apmeklēti uzņēmumi un profesionālās izstādes.

  2017./2018. m g. uzņemšana sekojošās profesijās:

  • šuvējs - 1 gads
  • šuvējs – 3 gadi
  • galdnieks– 1 gads
  • aprūpētājs – 3 gadi
  • pavārs– 3 gadi

  Atvērto durvju diena katru gadu aprīļa pēdējā piektdienā plkst. 12.00 Alsviķos.

  Mācības no 1. septembra līdz 30. jūnijam

  Brīvdienas – Ziemassvētkos

  Tālrunis uzņemšanas nodaļai:  64307132, 26158008

             

  Adrese: Alsviķi, Alsviķu pagasts, Alūksnes novads, LV-4333

  e-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 • Vēsture

   

  Alsviķu muižas vēsture

  Alsviķu muiža atrodas Vidzemē, Alūksnes novada Alsviķu pagastā. Tā veidojusies Livonijas laikā (domājams – 15. gs. otrajā pusē). Iespējams, ka nosaukums radies no muižnieku Halsvigu uzvārda. Polijas karaļa Stefana Batorija laikā (1576-86) muižas īpašnieks bija Nikolauss (Nicolaus), un tiesības uz šo īpašumu karalis Sigismunds III 1590. gadā attiecināja uz viņa bērniem. Citos avotos par muižas valdītājiem poļu laikā minēti arī Andress Gūts un Tolkovskis. Zviedru – poļu kara rezultātā muiža bija pilnīgi izpostīta, un uz to pretenzijas pieteica kāds no Rozeniem. 1631. gadā zviedru karalis Gustavs Ādolfs muižu izlēņoja N. H. Taubem. 1650. gadā kā īpašnieks minēts O. Giltens. Pēc muižas pārņemšanas valsts īpašumā (redukcijas) to ilgstoši (1688. – 18. gs. otrais ceturksnis) apsaimniekoja Fītinghofu dzimta. 1740. gados Krievijas Ķeizariene Elizabete muižu uzdāvināja grāfam Voroncovam, kurš to drīz pārdeva O. H. Fītinghofam. Viņa dēls B. Fītinghofs 1810. gadā muižu ieķīlāja, bet desmit gadus vēlāk pārdeva Ā. Vulfam. Kopš 1858. gada līdz pat Latvijas Republikas agrārreformai muiža juridiski piederēja Volfu ģimenei. Pēdējie īpašnieki bija Anna Volfa un viņas vīrs senators R. Tranzē - Rozeneks.

  Latvijas Republikas laikā Alsviķu muižas centrs vispirms (1921-27) bija valsts saimniecības statusā. 1927. gadā tas sadalīts daudzās vienībās (jaunsaimniecībās).

  No muižas īpašniekiem plašāk pazīstami ir: zviedru armijas majors Nikolāuss Heinrihs Taube, Krievijas impērijas vicekanclers grāfs Voroncovs, slepenpadomnieks, par „Vidzemes pusķēniņu” dēvētais barons Otto Hermanis Fītinghofs (1722-92)un viņa dēls Burhards Kristofs Fītinghofs (1767-1828); 25 muižu īpašnieks Ādolfs Heinrihs Vulfs (1765-1843) un viņa dēls bruģu kungs Jūliūss Vulfs (1809-72); inženieris majors Jozefs Volfs (1789-1870) un viņa dēls Aleksandrs Ernests Volfs, kā arī senators Rūdolfs Tranzē-Rozeneks (1858-1928). No viņiem Alsviķos reāli dzīvoja un saimniekoja tikai Aleksandrs Ernests Volfs, un tas bija faktors, kas noteica muižas kompleksa strauju izaugsmi. Kroga ēkā dzimis mūziķis un mūzikas pedagogs Voldemārs Evans (1909-97).

  Pils fasāžu arhitektoniskais risinājums ir raksturīgs vēlīnajam Berlīnes klasicismam. Pils vizuālo kopiespaidu nosaka izteiksmīgās jumta līnijas kontrasts ar asimetriski novietoto kvadrātveida plānojuma torni. Laika gaitā pils vairākkārt pārbūvēta (1937, 1939, 1942, 1966). No citām ēkām vislabāk saglabājušās: smēde – ratnīca, muižkunga māja un kalte. Muižas kompleksa pašreizējās ēkas celtas galvenokārt Aleksandra Volfa valdīšanas laikā (1872-189?). Līdz mūsdienām daļēji vai pilnīgi saglabājušās pavisam 13 ēkas. Alsviķu muižas apbūves komplekss un parks atzīti par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļiem. Tādā pašā statusā ir arī septiņi atsevišķi muižas objekti: pils, muižkunga māja, kalpu māja, kalte, kūts, pagrabs, smēde – ratnīca. Konkrēts celšanas gads zināms kūtij (1846); pārējie objekti tiek datēti ar 19. gs. otro pusi vai beigām (smēde – ratnīca).

  A. E. Volfa laikā Alsviķos un citās viņam piederošajās apkārtnes muižās (Krāgasmuižā, Nēķenē, Rezakā, Karvā) darbojās spirta dedzinātava, vairākas dzirnavas, krogi un ķieģeļu cepļi. Plaši attīstīta bija lopkopība (ar angļu un holandiešu sugas lopiem).

  Izglītības iestādes

  Kungu mājā (pilī) tika atvērta bērnu patversme, pēc tam - grūti audzināmo meiteņu iestāde (1939-43). Kara beigu posmā tur izvietojās vācu armijas daļas (1943-44). Pēc 2. Pasaules kara pilī bija bērnu nams (1945-57), vēlāk (1957-62) bērnu nams kopā ar pamatskolu, internātskola (1962-66), 12. (98.) speciālā profesionāli tehniskā vidusskola (1966-91).

  1991. gadā Alsviķu muižā darbu sāk Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esoša profesionālās izglītības iestāde. Skolā mācās audzēkņi, kam būtiski ir iegūt profesionālo pamatizglītību vai arodizglītību, vai atjaunot darbspējas, apvienojot individuālo sociālo rehabilitāciju ar medicīniskās rehabilitācijas elementiem. Ar 2012. gadu izglītības iestādes nosaukums ir Alsviķu arodskola.

   

  Alsviķu pils īpašnieki (apsaimniekotāji) pēc 1920. gada

  Kopš 1921. gada februāra

  valsts saimniecība

  1927.

  ·        muižas ēkas sadala jaunsaimniecībās un amatnieku gabalos

  ·        pilī ierīko Valkas apriņķa bērnu patversmi

  1939. gada 1. septembrī

  ·        pēc 2 gadu remonta pilī atver valsts grūti audzināmo meiteņu iestādi

  1940.

  ·        ar Izglītības Tautas Komisāra rīkojumu Valkas apriņķa Alsviķu pagastā nodibināta Alsviķu valsts meiteņu audzināšanas iestāde

  1941.

  ·        ar Izglītības Tautas Komisāra pavēli Nr.9 (14.01.1941.), Alsviķu valsts meiteņu audzināšanas iestādi pārdēvē par Alsviķu valsts bērnu namu

  1942. gada sākumā

  ·        Alsviķos ierīkota piespiedu audzināšanas iestāde meitenēm

  1944. gada atvasarā

  ·        pilī izvietojās vācu armijas daļas, pēc tam kādu laiku – arī krievi

  1945. – 1957.

  ·        bērnu nams

  1957. – 1962.

  ·        bērnu nams un Alsviķu septiņgadīgā skola

  1962. – 1966.

  ·        zēnu internātskola

  1966. gada 8. decembrī

  1991. gada 21. jūnijs

  ·        atver 12.SPTVS, vēlāk 98.Alsviķu speciālo profesionāli tehnisko vidusskolu

  Kopš 1991. gada septembris

  ·        valsts arodapmācības un rehabilitācijas centrs jauniešiem, profesionālā skola, arodskola ar 2012. gadu

  Ar 2004. gada 1. jūliju

  ·        IZM pakļautībā

  Ar 2015gada 1. septembri

  ·        PIKC “Smiltenes tehnikums”  Alsviķu teritoriālā struktūrvienība

   

  Kopš 1921. gada februāra

  valsts saimniecība

  1927.

  ·        muižas ēkas sadala jaunsaimniecībās un amatnieku gabalos

  ·        pilī ierīko Valkas apriņķa bērnu patversmi

  1939. gada 1. septembrī

  ·        pēc 2 gadu remonta pilī atver valsts grūti audzināmo meiteņu iestādi

  1940.

  ·        ar Izglītības Tautas Komisāra rīkojumu Valkas apriņķa Alsviķu pagastā nodibināta Alsviķu valsts meiteņu audzināšanas iestāde

  1941.

  ·        ar Izglītības Tautas Komisāra pavēli Nr.9 (14.01.1941.), Alsviķu valsts meiteņu audzināšanas iestādi pārdēvē par Alsviķu valsts bērnu namu

  1942. gada sākumā

  ·        Alsviķos ierīkota piespiedu audzināšanas iestāde meitenēm

  1944. gada atvasarā

  ·        pilī izvietojās vācu armijas daļas, pēc tam kādu laiku – arī krievi

  1945. – 1957.

  ·        bērnu nams

  1957. – 1962.

  ·        bērnu nams un Alsviķu septiņgadīgā skola

  1962. – 1966.

  ·        zēnu internātskola

  1966. gada 8. decembrī

  1991. gada 21. jūnijs

  ·        atver 12.SPTVS, vēlāk 98.Alsviķu speciālo profesionāli tehnisko vidusskolu

  Kopš 1991. gada septembris

  ·        valsts arodapmācības un rehabilitācijas centrs jauniešiem, profesionālā skola, arodskola ar 2012. gadu

  Ar 2004. gada 1. jūliju

  ·        IZM pakļautībā

  Ar 2015gada 1. septembri

  ·        PIKC “Smiltenes tehnikums”  Alsviķu teritoriālā struktūrvienība

 • Par mums

   

  SMILTENES TEHNIKUMS  

  Nodokļu maksātāju reģistrācijas Nr.:    90009611201  
  Adrese:    Kalnamuiža 10; Smiltenes pagasts; Smiltenes novads; LV-4729  
  Tālrunis:/fakss     +371 64707653
  Tālrunis:     +371 64772567; +371 64772773
  e-pasts:    Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  
  Direktors:    Andris Miezītis +371 64707653
  Galvenā grāmatvede:    Genovefa Logina +371 64772773 
   

  Norēķinu rekvizīti:  

  Valsts kases kods:    TRELLV22  
  Norēķinu konts:    LV64TREL2150667001000  
   

  PIKC “Smiltenes tehnikums” Alsviķu teritoriālā struktūrvienība

  Adrese:    Alsviķi; Alsviķu pagasts; Alūksnes novads; LV-4333  
  Tālrunis:   +371 64307132 (uzņemšanas nodaļa);  +371 29471126
  Fakss:      +371 64307135
  e-pasts:   arodskola[et]alsviki.lv  
  Skolas darba laiks:   no plkst. 8.00 līdz 17.00  

   

   

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Ceturtdiena. 9.00 - 18.30 (bez pārtraukuma). Klīnika atvērta pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1