28.un 29. maijā nākamajiem veterinārārsta asistentiem notika profesionālās kvalifikācijas prakses aizstāvēšana. Jaunie speciālisti dalījās pieredzē par interesantākajiem gadījumiem savās veterinārārsta
asistenta gaitās un stāstīja par dzīvnieku veselības problēmām, ar kurām viņi visbiežāk nonāk veterinārajā klīnikā.
Jaunieši paplašinājuši redzesloku un iemācījušies daudz jauna praksē dažādās Latvijas klīnikās un ar "Erasmus+" mācību mobilitāšu atbalstu bijuši profesionālajā pilnveidē uz veterinārajām klīnikām Turcijā, Spānijā, Īrijā un Kiprā. Vienlaikus iepazīstot šo valstu kultūru, tradīcijas, uzlabojot svešvalodu zināšanas, komunikatīvās prasmes un apgūstot spēju rīkoties dažādās nestandarta situācijās.
Jauniešiem, kuri uz darbu prakses vietā devās ar patiesu interesi un vēlmi uzzināt par savu izvēlēto profesiju iespējami vairāk, veterinārārsti uzticēja vairāk pienākumu. Šie audzēkņi tehnikumā atgriezās ne vien ar labām darba devēju atsauksmēm un saņēma augstu prakses novērtējumu, bet vairākumā gadījumu uzaicināti savu nākotni saistīt ar darbu prakses vietā.
Smiltenes tehnikumam ir sadarbības līgums ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU). Saskaņā ar to četri sekmīgākie jaunie speciālisti izlaidumā saņems dāvanu - valsts budžeta vietu LBTU Veterinārmedicīnas fakultātē.
Jauniešu zināšanas, prasmes un attieksme pret darbu prakses vietā lielā mērā raksturo arī viņu pārstāvēto izglītības iestādi un tad, ja prakse ārzemēs, tad arī valsti, no kuras viņi nāk. Veterinārmedicīnas mācību programmu nodaļas skolotāji var būt lepni, jo par saviem audzēkņiem no darba devējiem dzirdējuši daudz labu atsauksmju gan no Latvijas, gan Kipras, Islandes, Turcijas un Spānijas veterinārārstiem.
Savukārt jaunieši, kuriem prakse vēl priekšā, varēja gūt ieskatu, cik daudzveidīga var būt veterinārārsta asistenta ikdiena arī jau prakses laikā.
Teksts un foto: Baiba Vahere