Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Ceļu būve (kvalifikācija - būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķis)

 

Iepazīsti mācību programmu:

Programmas nosaukums 

Būvniecība

Mācību ilgums

4 gadi;  1.5 gadi (jauniešiem ar vidējo izglītību)

Nepieciešamā izglītība

Pamatskolas izglītība;  vidusskolas izglītība (jauniešiem, kuri izvēlas 1,5 gadīgo mācību programmu)

Kvalifikācija

Būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķis

Beigšanas dokuments

Diploms par profesionālo vidējo izglītību, kas nodrošina tiesības iestāties augstskolās

 

 

Kvalifikācijas apraksts

 

 Būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķis var strādāt ceļu būves, ceļu uzturēšanas, celtniecības, ceļu būves mašīnu remonta, servisa un tiem radniecīgos uzņēmumos un veikt darbus ar celtniecības, un ceļu būves mašīnām, kā arī veikt ceļu būves mašīnu tehniskā stāvokļa diagnostiku, tehniskās apkopes, remontu, plānot un organizēt savu darbu.

 

 

                                               

                                                                            Mācību laikā apgūstamie profesionālie priekšmeti:

 

 • Profesionālā svešvaloda
 • Materiālmācība
 • Traktoru, automobīļu uzbūve, tehniskā apkope un remonts
 • Būvniecības un ceļu būves mašīnu uzbūve
 • Būvniecības darbu organizācija un tehnoloģijas
 • Atslēdznieku un metināšanas darbi
 • Rasēšana
 • Mašīnu tehniskā apkope un remonts

 

 

 • Sociālās un pilsoniskās prasmes 
 • Satiksmes noteikumi, kustības drošība
 • Elektrotehnikas un elektronikas pamati 
 • Traktortehnikas un Būvniecības un ceļa būves mašīnu vadīšana
 • Kvalifikācijas prakse

Būt “ceļiniekam” – tā ir misija. Ceļu būvēt, vēl jo vairāk – vadīt mūsdienīgos inženiertehnikas brīnumus - datorizētas iekārtas nevar cilvēks bez atbilstošas izglītības. Ja esi sapratis, ka šī profesija varētu būt tavējā, nāc uz Smiltenes tehnikumu! “Ceļinieku” profesijas prestižs atkal audzis un darba tirgū ir ļoti liels pieprasījums pēc zinošiem celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķiem. 

Smiltenes tehnikuma “ceļiniekiem” ir viena modernākajām materiālajām bāzēm Eiropā. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu sarūpēta mūsdienīga tehnika: ar trīsdimensiju (3D) mašīnkontroles sistēmu aprīkots “Liebher” buldozers, “HBM” greiders, jauns ekskavators, asfalta ieklājējs, riteņtraktors ar piekabi, pamatnes veltnis un mini iekrāvējs ar papildus aprīkojumu, kas ļauj traktoru pilnvērtīgi izmantot ceļu būvniecībā un uzturēšanā. Jaunieši kā lielākos svētkus gaida pirmās traktorapmācības nodarbības. 

Smiltenes tehnikums ir vienīgā profesionāli izglītojošā skola Latvijā, kurai ir sava simulatoru klase “ceļiniekiem”. Aprīkota ar greidera, buldozera, ekskavatora un frontālā iekrāvēja simulatoriem. Jaunieši uz tiem apgūst pamatprasmes, kuras var pilnveidot, strādājot ar tehniku.Frontālā iekrāvēja simulatoram ir 15 dažādi scenāriji, bet ekskavatora – 26.

Katram audzēknim atkarībā no zināšanām tiek piedāvātas individualizētas mācību programmas, dodot iespēju pakāpeniski apgūt aizvien sarežģītākus uzdevumus. 

Nu jau trešo gadu “ceļinieki” profesionālās zināšanas apgūs renovētā mācību korpusā, kas nodrošināts ar visjaunākajiem mācību līdzekļiem.

Tuvāko gadu laikā, piesaistot projektu līdzekļus, skola plāno jaunajai tehnikai uzbūvēt manēžu un garāžu, kā arī ierīkot tehniskās apkopes zāli un laboratoriju.

Smiltenes tehnikuma “ceļinieki” ar labiem panākumiem piedalās dažādos profesionālās meistarības konkursos.

Skolas absolventu veiksmes stāsti apliecina, ka jaunieši pēc tehnikuma beigšanas var turpināt mācības augstskolā un izmācīties par inženieriem, būvdarbu vadītājiem un projektētājiem.

Smiltenes tehnikums rūpējas ne vien par mācību procesa pilnveidošanu, bet arī to, lai jaunieši lietderīgi un interesanti pavadītu brīvo laiku. Nu jau trešo gadu Smiltenes tehnikums iesaistās LMT Autosporta akadēmijas Skolu kartinga un Pro - kart kausa izcīņā. Tehnikumam ir pašam sava kartinga komanda un viena no modernākajām sporta zālēm Vidzemē, kur audzēkņi var trenēties dažādos sporta veidos.“Ceļinieka” profesijā vajadzīga liela fiziskā izturība. Smiltenes tehnikums ir skola ar bagātām tradīcijām. Īpaši – sportiskajām. Rudenī viens no gaidītākajiem notikumiem ir pirmo kursu iepazīšanās mači, kuros vienmēr īpašas ovācijas izpelnās virves vilkšana un traktora stumšana.

Jauniešu zināšanas augstu novērtē arī prakses vietās, kur daudzus audzēkņus pēc skolas beigšanas aicina pastāvīgā darbā. Skolas laikā jauniešiem piedāvajam iespēju, samaksājot vien komisijas naudu par eksāmenu, iegūt B, TR1, TR2, TR4 kategoriju tiesības.

Vairāki Smiltenes tehnikuma nākamo “ceļinieku” skolotāji ir ar divdesmit un trīsdesmit gadu darba stāžu. Īsti darba rūķi, savas dzimtās Latvijas patrioti, dzīvespriecīgi un atvērti visam jaunajam, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģijas.

 

 

 

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā