Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Kultūraudzināšana

Vecāku diena Smiltenes tehnikumā vienmēr bijis īpaši gaidīts pasākums. Koncertā mammas un tētus priecēja daudzie skolas pašdarbības kolektīvi, pedagogi aicināja pievērst lielāku uzmanību problēmām, kuras savā aizņemtībā bieži palaiž garām ne vien no tālienes nākušo jauniešu vecāki, bet arī tie, kuri vēl dzīvo ar savām atvasēm zem viena jumta.


Direktors Andris Miezītis sakarā ar dalību kādā skolai nozīmīgā sanāksmē Cēsīs šoreiz vecāku dienā nevarēja piedalīties, taču aicināja kolēģus rosināt tētus un mammas  pievērst lielāku uzmanību tam, ar ko viņu atvases nodarbojas brīvajā laikā. Vecākiem būtu savs bērns jāpazīst vislabāk un viņu loma savu atvašu audzināšanā nevajadzētu beigties līdz ar jaunieša aizsūtīšanu uz skolu. Ja vēlamies, lai mūsu bērni izaugtu par tautsaimniecībā noderīgiem cilvēkiem... Diemžēl, mūsdienu jaunieši ne tikai galvaspilsētā, bet aizvien vairāk arī lauku reģionos pakļauti dažādām atkarībām - spaisam, enerģijas dzērieniem, nikotīnam, alkoholam, azartspēlēm, datoratkarībai, kas visbiežāk izpaužas bezjēdzīgās un personību graujošās aktivitātēs sociālajos tīklos. Lai pret to visu cīnītos, pedagogiem jādarbojas vienā komandā ar vecākiem. Taču realitāte ir tāda, ka bieži tieši problēmbērnu vecāki, uzzinājuši par notikušo, metas savu atvasi aizstāvēt, rezultātā graujot reizēm pēdējo, kam audzēkņi uzticējušies – pedagogu autoritāti. Vairums no tehnikumā piedāvātajām specialitātēm prasa lielu fizisko izturību. Tāpēc, lai spētu konkurēt darba tirgū, jauniešiem vairāk jādomā par fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu. Un, protams, pāri visam nepieciešama atbildības sajūta, par kuru pirmā vēsta sekmes mācībās.”Diemžēl, daudziem, arī tiem, kuri nebūt nenāk no ļoti pārtikušām ģimenēm, stimuls mācīties nav pat Eiropas sociālā fonda stipendijas,” atzīst direktora vietniece mācību darbā Mārīte Dragone, vienlaikus uzteicot jauniešus, kuri aktīvi iesaistījušies dažādos skolas pašdarbības kolektīvos, gūst augstus panākumus reģiona sporta sacensībās. Viņi arī, galvenokārt, bija tie, kuri priecēja vecākus svētku koncertā – ar savu balsi, dejas mākslu un aktiermeistarību. Īpašu skatītāju atsaucību izpelnījās skolas mākslas vingrotāja un ģitārists, kuru sniegums tik ļoti sasaucās ar koncerta nosaukumu - „Skaties manī un priecājies...”

To atzina arī 1. Veterinārmedicīnas kursa dvēselītes titula ieguvējas- Everitas Krustānes tētis Pēteris Krustāns, kurš uz vecāku dienu atbraucis no Rēzeknes. „Tagad varu braukt mājās ar mierīgu sirdi – Everitai šeit klājas labi. Lai par to pārliecinātos, ar sazvanīšanos un ieskatīšanos e – klasē vien par maz.” Pēc tikšanās ar audzinātāju viņš iecerējis apmeklēt renovēto veterināmedicīnas mācību korpusu. Savukārt no Līgatnes atbraukušie kursa sekmīgākās audzēknes Renātes Strelevicas vecāki, redzot meitas panākumus un to, cik liela nozīme skolā pievērsta audzēkņu daudzpusīgai attīstībai, vairs nešaubās par to, ka Renātes izvēle mācīties profesionālizglītojošā skolā bijusi pareiza. „Jaunietim, kurš skaidri apzinās savu mērķi, tas ir tikai pozitīvi. Tehnikuma absolventi, izejot dzīvē, vairs nebūs trausli putnēni, bet konkurētspējīgi gan  mācībās, gan darba tirgū.” Savukārt kursa audzinātāja Aija Skrastiņa, kura tehnikumā ir arī matemātikas skolotāja, atzīst: „Redzot, cik burvīgs uz skatuves bija viens otrs audzēknis, kuram mācībās varēja veikties labāk, vairs neceļas rokas dusmoties.” Tāpat skolotāja, kura daudzus audzēkņus ikdienā redz biežāk nekā viņu vecāki, uzsver, cik ļoti būtiski, ja tētis un mamma atbrauc uz šādiem pasākumiem. „Tas tik ļoti paceļ bērnu pašapziņu.” Vēl pedagoģe pievienojas tiem skolotājiem, kuri domā -  ikdienā, cīnoties ar problēmjauniešiem, bieži novārtā atstājam tos, ar kuriem patiesi vērts lepoties. Rezultātā arī vienam otram šķiet, ka visātrāk bruģētais ceļš uz popularitāti ir nostrādāt ko tādu, par ko visā pilsētā satraukti runās vēl gadiem ilgi...

T6 1
T6 2
T6 3
T6 4
T6 5

 

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā