Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Kultūraudzināšana

Jūnija pēdējā sestdienā no Kalnamuižas debesīs pacēlās daudz krāsainu balonu un līdz ar viņiem pasaulē aizlidoja Smiltenes tehnikuma absolventu sapņi un apņemšanās tos īstenot dzīvē...

Jauni, skaisti, priecīgi par paveikto un cerību pilni iesākto ceļu turpināt, strādājot savā izvēlētajā specialitātē vai papildot zināšanas augstskolā, ceturto kursu audzēkņi saņēma diplomus un daudzi no viņiem – arī ilgi gaidīto B, C, E un G kategoriju celtniecības un ceļu būves mašīnu vadīšanas apliecību.

Skolas direktors Andris Miezītis jauniešiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā un sekot savas dzīves aicinājumam, smeļoties spēku Kalnamuižas īpašajā aurā, ko aizvadītā gadsimta sākumā veidojis enerģiskais firsts Pauls Līvens un pēc tam - vairākas Smiltenes tehnikuma pedagogu paaudzes. „Mēs, latvieši, esam maza tauta. Tāpēc mums jābūt stipriem, lai droši pārstāvētu savu valsti Eiropā  un pasaulē un tajā nepazustu. Ja esat sešreiz nokrituši, tad ziniet, ka tā ir zīme, ka jāpieceļas septīto reizi!”     
 „Izlaiduma laiks ir kā cepure padarītajam darbam. Svētki, kas māca, ka paveikto darbu vajag nosvinēt,” audzēkņus uzrunāja 4. ēdināšanas pakalpojumu kursa skolotāja Elizabete Pudāne.  „ Uz brīdi apstājieties un pakavējaties pārdomās! Tas dod spēku nepagurt un turpināt iesākto paveikt vēl labāk. Neatlieciet neko uz rītdienu, jo mums pieder tikai šodiena! Jūs bijāt, esat un būsiet dažādi, un tieši šajā dažādībā ir spēks, gudrība un vislielākais skaistums.”

„Būt stipriem kā kokiem – ar saknēm zemē un galotnēm debesīs,” jaunajiem ceļiniekiem novēlēja 4.a transporta kursa audzinātāja Līga Ābeltiņa cerībā, ka viņas puiši neaizbrauks strādāt uz ārzemēm, bet paliks Latvijā turpināt ceļinieku dinastijas un būvēs mūsu tēvzemes ceļus Eiropas līmenī.

 „Nebaidīties sapņot! Kaut kur aiziet var tikai tad, ja vispirms zini, kur vēlies nonākt ,” savējos  - 4. viesnīcu pakalpoju kursu uzrunāja skolotāja Anita Biseniece. „Novēlu jums paceļot pa pasauli, paskatīties, kā dzīvo cilvēki tur! Lai, atgriežoties, varat novērtēt savas mājas un izdomāt, kas labs tajās darāms. Lai jums vienmēr gribas iemācīties kaut ko jaunu, lai  allaž ir kāds cilvēks, kuru gribētu satikt, un īpaša vieta, kur atgriezties...”

Jauniešus ar savām skanīgajām balsīm pa bērnības, jaunības un mīlestības takām izvadāja mūziķes Inga Ruka un Dace Purvlīce.

Paldies visiem skolotājiem, īpaši – 4. kursu audzinātajiem, kuri ar savu sirds siltumu, radošumu un pašaizliedzīgo darbu palīdzēja jauniešiem audzēt spārnus tālākam lidojumam – Irēnai Priedei, Anitai Biseniecei, Elizabetei Pudānei, Lolitai Bāliņai, Līgai Ābeltiņai, Elitai Rencei un Tomam Dreimanim!

Tradicionāli par svinību vietas vizuālo noformējumu rūpējās 1. viesnīcu pakalpojuma kurss. Šoreiz Smiltenes tehnikuma jaunie audzēkņi savu veltījumu absolventiem izteica ar bezdelīgu un magoņu tēliem. „Bezdelīgas – tie ir putni, kas savas ligzdas vij pie mājām. Gribētos cerēt, ka arī ceturto kursu audzēkņi Smiltenes tehnikumā jutās kā mājās. Bezdelīgas, lai sasniegtu mērķi, lidojot strauji maina virzienu. Šī prasme, meklējot savu vietu dzīvē, noteikti noderētu arī mūsu absolventiem,” atzīst 1.viesnīcu pakalpojumu kursa audzinātāja  Maija Jančevska. „Magones ir jūnija un vasaras puķes! Būdamas vienlaikus tik trauslas un stipras, tās reizēm rudens pusē pat uzzied vēlreiz. Skaisti, ja arī cilvēks visās dzīves vētrās nepazaudē savu unikālo būtību un spēj vēl ar to iepriecināt citus. Bezdelīgas lido augstu. Lai tas izdodas arī mūsu absolventiem!”

Ka raksta mūsu novadniece, dzejniece Marika Svīķe: „Dzīvot vien tad pa īstam mēs sākam, kad sauli un negaisu spārni jūt...” Skaistu lidojumu līdzi sapņiem!

Baiba Vahere

T4 1
T4 2
T4 3
T4 4
T4 5
T4 6
T4 7
T4 8

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā