Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Kultūraudzināšana

5minabsolventi kopbilde

 

Smiltenes tehnikuma ceturtā kursa audzēkņiem sācies pēdējais sprints pirms eksāmeniem. 24. martā, saņemot žetonus, skanēja dziesmas par krāsainiem sapņiem un taku pie Laimes lāča. Jaunieši, raugoties atmiņu pērlēs, atcerējās kopīgo bēgšanu no stundām, lielas, apaļas bučas no papus un mammas. Aicināja piecus baltus kaķus aizvest uz laimes aku...

 

 

 

“Esam atraktīvs kurss. Piedalāmies visos skolas sporta un kultūras pasākumos. Katrs no mums ir personība. Visam tiekam cauri un pāri,” saņemot žetonus, teica 4. veterinārmedicīnas kursa audzēkņi. “Oriģināli un jautri. Dažreiz arī kašķīgi, slinki un bērnišķīgi. Bet tas jau pieder pie lietas. Spējam par sevi pastāvēt un viens otru aizstāvēt. Ar mums nekad nav garlaicīgi,” sevi raksturoja 4. viesnīcu pakalpojumu kurss.

Tradicijas 1

   Tradicijas 2

 

 

 

Žetonus saņēma arī nākamie “ceļinieki”. “Mums patīk mašīnas un arī meitenes. Traukties pa ceļu lielā ātrumā... Ceram, ka būsim tie, kuri uzbūvēs mūsu Latvijai labākus ceļus,” teica 4. a transporta kursa puiši. Savukārt 4. b transporta kursa jaunekļi, no kuriem vairums ir skolas deju kolektīva “Amatnieki” dancotāji, atzina: “Esam sportiski, azartiski un dejiski. Ar saviem niķiem un stiķiem. Vienkārši, reāli puikas. Diezgan slinki. Bet, kad “iebraucam auzās” un pēc tam savelkam grožus, varam samērā labi savākties.”  

Tradicijas 3    Tradicijas2 2
“Mēs - jautrie pavāri, esam ne tikai kursabiedri, bet jau četrus gadus - viena liela ģimene,” sevi raksturoja 4. ēdināšanas kursa audzēkņi. “Vienkārši apstājies. Ikdienu ejot, piever acis un ieklausies! Sadzirdi – vēji ko vējo, putnus kā spārni nes. Ieelpo smaržīgo gaisu, pateicies dabai par to – mieru un dienu šo skaisto – dzīvi, kas iekrāso,” nākamos absolventus ar S.Upeslejas dzejas rindām uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis, sakot jauniešiem paldies par jauko sadarbību, aicinot vienmēr atcerēties savu skolu, izvirzīt un sasniegt augstus mērķus. “Smiltenes tehnikuma žetons ir kā vārpa, kas simbolizē briedumu. Kā spārni, kas atgādina par vieglumu. Kā stari – ceļš augšup...”

4. veterinārmedicīnas kursa audzinātāja Biruta Birkenšteina audzēkņiem kopā ar žetonu dāvināja veterinārārsta darbā svarīgākos instrumentus.

 Tradicijas 4111
 

 

 

 

“Šobrīd vēl sēžam maisā, kam gals jau vaļā. Un mums jāpierāda, ka tiekam no tā laukā. Lai kā arī kuro reizi gājis, savu skolu atcerieties ar prieku un lepnumu,” savus puišus aicināja skolotājs Augusts Būce.

“Nav liela māksla dabūt zirgu līdz upei, lai padzertos. Bet liela māksla ir panākt, lai šis zirgs skaisti peld – pa straumei un pret straumi,” nākamos absolventus trešo kursu audzēkņu vārdā uzrunāja skolotāja un skolas projektu vadītāja Inguna Avota, “ceļiniekiem” dāvinot sāļo torti, kuru greznoja jaunākā modeļa ekskavators.

Tradicijas 5 222

 

 

 

 

“Šajā mainīgajā pasaulē nepazaudēt skaistākās pērles - savu patieso būtību un sirds aicinājumu,” 4. viesnīcu pakalpojumu kursu uzrunāja skolotājas Inese Veidemane un Vineta Roskoša.

4. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzinātāja Ira Gaile saviem spēcīgākajiem “taurenīšiem”, kuri, pārvarot visus pārbaudījumus, jau tikpat kā sasnieguši galamērķi, izšķirošajā ceļa posmā novēlēja daudz izturības, pacietības un zināšanu.   

333

 Tradicijas 6

 

 

 

 

 

 

Stingru mugurkaulu, neatlaidību un veiksmi savējiem 4. b transporta kursa audzēkņiem vēlēja arī skolotāja Anda Kalniņa, kuras teikto puiši parasti apstiprina ar skaļu: “Jā, šef!”

“Ceļš ir tik vienkāršs kā rēbuss. Ceļš ir tik smaržīgs kā jūlijs. Un dubļains kā marts,” nākamos “ceļiniekus” I. Ziedoņa dzejas rindām sava trešā kursa audzēkņu vārdā uzrunāja skolotāja Evita Segleniece, puišiem novēlot būt tai jaunajai, ilgi gaidītajai “ceļinieku” paaudzei, kas atrisinās Latvijas ceļu “rēbusu”.  

Tradicijas 7Tradicijas 8 

 

 

 

“Jūtamies tikpat kā izlaidumā,” savas izjūtas, saņemot Smiltenes tehnikuma žetonu, pauda 4. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknes Annija un Sintija. “Jau tagad ir mazliet skumji, žēl skolas.” Abas arī atceras lielāko nedarbu, ko paveikušas kopā ar visu kursu – aizbēgušas no krievu valodas stundas. “Pēc tam visi par sodu tīrījām skolai piederošo teritoriju parka vecajās priedēs.” Sintija pēc tehnikuma beigšanas dosies uz Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), lai kļūtu par pārtikas tehnoloģi. Annija uzaicināta strādāt prakses vietā – restorānā “Vairāk saules” Rīgā. “Paralēli darbam vēlos iet arī frizieru kursos.”

Tradicijas 10

“Sajūtas interesantas. Vēl neesam īsti izdomājuši, ko darīsim tālāk,” atzīst nākamie “ēdinātāji” Dairis un Toms, kuriem no Smiltenes tehnikuma laika visspilgtāk paliks atmiņā pirmie mēneši skolā. “Viss svešs, savējie – tālu prom, pēkšņi par visu atbildība jāuzņemas pašiem,” atceras Dairis.

“Četri skolas gadi paskrēja neticami ātri. Grūti noticēt, ka jau pēc pāris mēnešiem izlaidums,” saka 4. a transporta kursa audzēknis, Latgales puisis Ādolfs, kurš pēc tehnikuma beigšanas uzaicināts strādāt prakses vietā Aizputē. Jaunietis par lielu vērtību savā dzīvē uzskata draudzīgos un izpalīdzīgos skolasbiedrus. Bet lielāko nedarbu nejauši iznācis nostrādāt pavisam nesen. “Netīšām izsitu meiteņu kopmītņu logu...”

Tradicijas 11

Tradicijas 12

 

 

 

 

 

4. veterinārmedicīnas kursa audzēknis Oskars iecerējis turpināt mācības LLU Veterinārmedicīnas fakultātē. “Vēl gan priekšā eksāmeni, bet šobrīd ir labi padarīta darba sajūta.”

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā